تاریکی و آثار قطع برق بر فعالیتهای مردم و بیزنس ها در شمال تورنتو

خیابانهای تورن هیل در  روز کریسمس ـ عکسها از سلام تورنتو

توفان برف و یخی که شنبه 21 دسامبر انتاریو و سپس کبک را فرا گرفت، موجب گردید که هزاران هزار خانه و بیزنس از همیلتون انتاریو تا استان کبک در تاریکی فرو بروند.

قطع برق در اغلب نقاط بیش از یکی ـ دو روز ادامه داشت.

علت اصلی قطع برق، شکستن شاخه های درختان به علت سنگینی ناشی از یخ زدگی بود.

بعضی ها این سئوال را مطرح کردند که چرا قبلا شاخه های درختان نزدیک خطوط برق قطع نشده بوده است.

روز دوشنبه 24 دسامبر اغلب نقاط در کریدور یانگ از نورت یورک تا شمال ریچموندهیل، دچار قطع برق بود. در بعضی چهارراههای این کریدور، چراغهای راهنمایی کار نمی کردند و رانندگان با رعایت نوبت، مانع از راهبندان چهارراهها می شدند.

بعدازظهر دوشنبه، در ایستگاه اتوبوس ویوا در یانـگ و استیلــز، بعضــی از مسـافــران می باید نزدیک به یک ساعت منتظر می ماندند تا اتوبوس آهسته آهسته از راه برسد.

در این روز مراکزی همچون سنترپوینت مال، و پلازای یانگ و کلارک کاملا تعطیل بودند.

صبح سه شنبه اما اوضاع متفاوت بود و اغلب بیزنس ها در این کریدور فعال بودند.

روز پنجشنبه 26 دسامبر، با وجود گذشت 5 روز از توفان مهیب یخ در جنوب انتاریو، هنوز 54 هزار نفر از مشتریان هایدروی تورنتو برق نداشتند.

هایدروی تورنتو روز پنجشنبه گفت که برق 80 درصد از کسانی که دچار قطع برق شده بودند را به آنها بازگردانده است.

در بعضی مناطق، برق متصل می شد ولی مجددا از مدار خارج می گردید.

به گفته کمپانی برق منطقه یورک به نام «پاور استریم» حدود 3600 مشتری از مشتریان این کمپانی در روز پنجشنبه هنوز بدون برق بودند.

در می سی ساگا روز پنجشنبه تقریبا اوضاع به حالت عادی بازگشته بود و فقط 50 مشتری بدون برق بودند.

شب قبل از کریسمس، خانم کاتلین وین نخست وزیر انتاریو هم در خانه خود برق نداشت و برای گرم شدن و روشنایی از شمع و شومینه استفاده شد.

کاتلین وین گفت درجه حرارت خانه اش به 11 درجه سانتیگراد کاهش پیدا کرده بوده و آنها با کمک شمع و شومینه توانستند این درجه را به حدود 13 برسانند. برق خانه کاتلین وین صبح روز کریسمس دایر گردید.

عده ای از کسانی که از سرمای شدید در خانه های خود رنج می بردند، برای گرم شدن از ژنراتور و یا وسایل گرما زای بیرونی استفاده کردند که این کاری بسیار خطرناک است و در مواردی موجب مسمومیت ساکنان با گاز اکسیدکربن شد.

منبع: سلام تورنتو